Czytaj recenzje odżywek i suplementówwordpress review theme wordpress affiliate theme review theme affiliate theme wordpress review themes wordpress affiliate themes review themes affiliate themes

Jak działa HMB?

HMB to bardzo popularna odżywka stosowana przez wielu sportowców, zarówno kulturystów jak i osoby zajmujące się sportem wysiłkowym czy też sprawnościowym oraz tych, którzy po prostu pragną zmienić swoje ciało, polepszyć kondycję i poczuć się lepiej. Czy aby na pewno to produkt dla takich osób?

Jak działają odżywki HMB i dla kogo są stworzone?

HMB to skrót od beta-hydroksyl beta-maślan metylowy, co oznacza, że jest to substancja produkowana przez nasz organizm z postaci BCAA, inaczej mówiąc jest to leucyna, którą znaleźć można również w niektórych owocach, na przykład w grejpfrutach albo w mięsie ryb. Niestety nie ma jej w organizmie oraz produktach żywieniowych tak wiele, aby wystarczyło do przyspieszenia rezultatów ćwiczeń, w związku z tym HMB dostarcza się do organizmu z zewnątrz, poprzez suplementy i odżywki albo w formie napojów, albo proszków albo tabletek.

Na rynku suplementy HMB dostępne są już od 1995 roku, a przez ten czas zyskały naprawdę dużą popularność i zmieniły się na plus, bowiem producenci cały czas pracują nad stworzeniem odżywki, która będzie jeszcze lepsza od poprzedniej, nie tracąc na bezpieczeństwie. Z tego, co wskazują statystyki, największe uznanie odżywka zyskała  u sportowców, których celem jest zwiększenie siły mięśni i zbudowanie masy mięśniowej – to dla nich jest ona przeznaczona przede wszystkim.

Jak działa HMB?

Odżywki HMB powodują konkretne pozytywne skutki, z powodu których stały się one tak popularne na całym świecie, również w Polsce. Do najbardziej istotnych zmian jakie wywołują odżywki HMB należy:

  • wzmocnienie systemu odpornościowego
  • zwiększenie objętości mięśni
  • zwiększenie siły
  • zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie
  • zmniejszenie poziomu cholesterolu

Konkretny sposób działania odżywek HMB nie jest jednak do końca znany, bowiem naukowcy mimo usilnych prób, nadal nie posiadają wielu informacji na ten temat. Przypuszcza się jednak, że HMB bezpośrednio wpływa na odbudowę komórkową, stając się składnikiem błony komórkowej i przez to właśnie powoduje ich wzrost i odbudowę.

Korzyści płynące ze stosowania odżywek HMB

Odżywki HMB przynoszą wiele korzyści, ale nie każdy kto pragnie je stosować będzie mógł czerpać z nich to co najlepsze. Dlaczego? Bowiem odżywki te są najlepszym rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy dopiero rozpoczynają program budowy masy mięśniowej. Najlepiej działają więc przez trzy pierwsze miesiące trenowania. Później lepiej jest przejść na inne odżywki, bo nie jest się już laikiem, a masa mięśniowa jest zwiększona. Jeśli chodzi o dawkowanie to należy trzymać się wytycznych zalecanych przez producenta, dla własnego dobra, bowiem nadmiar odżywki nie będzie powodował korzystnych skutków i szybszych efektów, a ze skutkami ubocznymi mimo wszystko nigdy nic nie wiadomo.

Napisz komentarz